Roosi 28 viimistlusest


Konstruktsiooni lahendus

Olemasolevad välisseinad on punasest telliskivist, mis on nii säilitatud kui ka osaliselt taastatud. Ehitatud kandvad seinad on kergkruusplokkidest, katusekorrusel kasutatud puitposte. Uued välisseinad kaetud vertikaalse puitvoodriga. Katus on halli värvi valtsplekist. 


Esimese korruse põrand on rajatud uues osas monoliitbetoonist ja vanas osas puittaladele. Vahelaed kahekordses osas rajatud liimpuittaladele või on raudbetoon paneelidest, mis on kaetud laetasandil kipsplaadiga ning põrand parketiga. Katus toetub puitsarikatele, mis on kaetud roovituse ja püstvaltsplekiga.

 

Välisviimistlus
Välisviimistluseks on olemasoleval osal punane telliskivi. Uuel osal kasutatud vertikaalset puitlaudist, mille toon on hallikasroheline. Hoone vihmaveeäravool on projekteeritud välimine. Katuse viimistlusplekk on tumehalli tooni. Terrasside/rõdude pinnad on kaetud hõreda immutatud puitlaudisega. Korteritel on puitaknad kahekordse klaaspaketiga või klaas-alumiiniumaknad. Kolmanda korruse aknad on jaotatud kaheks- alumine osa on toonitud klaas,mis läheb kokku maja puitviimistlusega. Välisuksed on täispuidust, soojustatud ja osalise klaaspaketiga uuel osal. Vanal osal on soojustatud täispuituksed.


Siseviimistlus

Korterite seinad ja laed on kas pahteldatud ning värvitud või  tapeeditud. Olemasolevad seinad krohvitud ja värvitud või  krohvist puhastatud. Vannitubade ja tualettruumide seinad on plaaditud, põrandale paigaldatud keraamilised plaadid (põrandaküte). Lagedena ehitatud metallripplaed. Elutubade, magamistubade ning köökide põrandal on naturaalparkett. Trepikodade põrandad ja trepimademed on kaetud keraamilise plaadiga. Korterite sisenemisuksed on puidust tuletõkkeuksed.
Vesivarustus ja kanalisatsioon
Korterelamu on varustatud tänava veevarustuse võrguga. Torustikena kasutatakse PVC-  ja/või vasktorusid, kinnise ehitusviisiga. Leili- ja pesuruumi põrandad on varustatud trapiga. Reoveed juhitakse välisvõrku. Katustelt ja terrassidelt juhitakse vesi ära vihmaveerennide ja torude abil.


Küte ja ventilatsioon
Küte toimub linnavõrgust. Ventilatsioon on osaliselt loomulik, tualettruumides ja vannitubades sundventilatsioon.